7
Ara

Üniversite Mezuniyet Yazım

Üniversite bir hevesle bize mezuniyet defteri hazırlamak istedi ama her zamanki fiyatları yüksek tuttuğu için kimse istemedi. Kim verirki 55 tl ama ben vermeyi planlıyordum yazımıda hazırlamıştım. Demekki kısmek kendi blogumda yayınlamakmış 🙂 Lafı fazla uzatmayayım..

” Okuyan herkese merhaba ve en baştan sizi uyarmayı tercih ettim. Bu yazıyı okuduktan sonra hayatınızdan kaybedeceğiniz 10 dakikadan dolayı beni sorumlu tutmayın. Bunu neden mi diyorum çünkü yıllık yazmanın bu kadar zor olduğunu yıllık yazarken fark ettim. Baktım yazamıyorum, hemen herkesin yapacağı gibi bende bilgisayara sarılıp google amcadan yardım istedim “yıllık yazıları” ve o da bana her zaman ki gibi şunu mu demek istedin diyip beni küçümsedi resmen gerizakalı muamelesi yaptı. Baktım google’dan iş yok youtube’de belki videolardan bir konuşma bulup yardım alırım dedim. Oda olumsuz çünkü ne zaman girsem youtube gidiş hat hiç iyi olmuyor. Ben ne yazsam youtube’ye fikirle zikir farklıdır diyip kendi istediği videoları acıyor nasıl olduğunu daha çözemedim ama hadi hayırlısı. Artık karar verdim kendi fikirlerimi yazmaya. Yazıya başlarken fark ettiğim bir şey daha var saat gece 02.00 hani alışkanlık olmuştur ya sınavlara son dakika çalışmak mezuniyet yazısını bile son dakikaya bıraktım. Bizler hiç değişmeyeceğiz artık yazıya başlamak istiyorum.

Biraz sizi duygulandırayım odun doğmadık ya. Mezuniyet her ne kadar mutluluk verici bir olay da olsa güzel anıları ve yaşananlar düşünüldüğünde insanın içini burkuyor. Hele dolu dolu geçen ve arkadaşlıktan öte dostluğa hatta ve hatta kardeşliğe dönüşen ilişkileri düşündükçe insanın yüreğini sızlatıyor. Herkesle O kadar güzel anılar paylaştık ki anlatmaya ne harfler yeter ne sayfalar… Bir fiil 1460 günlük Üniversite hayatımda her an yanımda olan kardeşlerimle neler yaşamadık ki. Belki yıllar sonra yanyana gelindiğinde “Ne günlerdi…” nidasıyla hafızaların tazeleneceği anda duyulacak tad, şu an duyulan hüznü alıp götürecek hayatımızın karelerinden… Sevgi ile anılacak yaşananlar… Belki yaşananlardan daha duygulu anlar yaşanacak dolu dolu. Her ne olursa olsun unutulmayacak yaşanan anlar… hep hafızalarda kalacak yenilen pastalar, konuşulan sözcükler, gülünen espiriler, yapılan şakalar, resimlerde giderilecek duyulan özlem…

Hayat bizi nereye götürür bilmem ama asla bunlar unutulmayacak !!!

Bu kadar duygusallık yeter bence sizde okurken sıkılmış olabilirsiniz diye düşünmeye başladım. Kimsenin adını tek tek yazmadım ki herkesin yeri aynı benim için kimse alınmasın istedim. İnşallah kötü yapmamışımdır. Ama baktım böyle olmaz, hikâyeler anlatmak isterdim ama bizim tayfa kesin anlatacak ve burası yetmez en iyi çözüm olarak herkesi bir cümle ile ifade etmek.

Ailem                          “ Mükemmel DNA’lar için Teşekkür”

Zeynep Can                “Anamız”

Burcu Zorba               “Fizik Kurallarına Karşı”

Mehmet Say               “Bakanım Saygılar”

Atakan Dalkılıç          “Velasi Kelam Atmaya Devam ”

Adnan Karahan          “Memur yaz 2222 Yolla En İyisi”

Burak Yıldırım           “Biz Kimle Muhattap Olik Burak K.”

Musa Emen                “Modifiye BMW Musa K.”

Burhan Bozkurt          “Bişey yok Edem”

Cumhur Canbazoğlu  “Atam İzindeyiz”

Orhan Öztürk             “Sende Bir şey Bulacaksın Elbet”

Necati Çırak               “Battı Balık Yan Gider”

Ömer Selçuk               “Darvin Haklıymış J”

Ramazan Ak                “Kuzen İnnanın soyadı neydi”

Diğerleri                     “Herkes İçin Yazmak İsterdim… Kontenjanım Doldu”

Kimse alınmasın komiklik olsun diye yazdım. Her şey için herkesten çok teşekkür ederim.

Unuttuklarım için özür dilerim. Hakkınızı helal edin…

Hastaya Doktor, Savunmaya Avukat, Uzaya Astronot….

Geriye kalan her şey için bir fizikçi lazım Saygılar 😉  Bitmeseydi İyiydi Yorummmm.”

—————————————————————————————

Şimdide sıra yıllağa ekleyecegim resimlerde dahada vardıda buraya 3 tanesi yeter diye düşündüm.

..:: 🙂 “Dereceye Girmek Zor Değil Devrem” ::..

..:: İşte İlk Öğrencilerim ::..

..:: Yalnız Diploma İçin Okuyorsanız Okuyacağınız Son Şey Fizik Olsun ::..
Bunları İncelediniz mi?

Windows 8 Türkçeye Çevirme

Eğer Windows 8 işletim sistemini İngilizce olarak yükledi iseniz fakat Türkçe kullanmak istiyorsanız sizlere bir müjdem var. Microsoft Windows 8 için çevrim içi olarak Türkçe dil paketi sunuyor. Windows 8′i … Devamını oku..

Akil İnsanlar Nedir, Kimlere Denir ve Akil İnsanlar Heyeti Listesi

Akil İnsanlar Nedir, Kimlere Denir ? Yaşam deneyimi, genel kültür düzeyi, bilgisi ve yaşı itibariyle toplum tarafından değer verilen, nüfuzu olan kişidir.  Akil adam sıfatını taşıyan kişiler gerek bilgileri, gerek … Devamını oku..

Müşteri Temsilcisine Bağlanmanın Kısa Yolları

Hepimiz bir sebepten dolayı bir çok kurum ve kuruluşun müşteri hizmetlerini, çağrı merkezlerini ararız. Bir çoğunda sesli yanıt sistemi vardır ve sizi menüler vasıtasıyla, telefon tuşlarını kullandırarak ilgili bölümlere yönlendirir. … Devamını oku..

© Copyright 2010-2021 Dinam Kemaloğlu. Tasarım: — Dinam Kemaloğlu.

Üye Girişi Valid XHTML 1.0 Transitional I Love You Wordpress